oferta i cennik

Do dyspozycji Państwa pozostawiamy poliestrowe dwu- i trzyosobowe (z miejscem dla małego dziecka) kajaki turystyczne „SALINA” firmy Koga. SALINA jest kajakiem dla szerokiej grupy odbiorców. Doskonałym zarówno do indywidualnej turystyki, jak i grup zorganizowanych. Jest kajakiem bardzo stabilnym, pojemnym i wygodnym. Nie ma przygłębienia na rufę przy pełnym obciążeniu ładunkiem i załogą.Nawet mało doświadczony wodniak będzie czuł się w nim bezpiecznie. Kajaki posiadają pojemne luki bagażowe na pokładzie rufowym. Gumowa uszczelka i wygodne zapięcie skutecznie chronią podręczny bagaż przed deszczem. Wygodne, wyprofilowane siedzenie z specjalnymi wgłębieniami na napój i aparat fotograficzny sprawią, że nawet kilka godzin w kajaku nie skończy się bolesnym „prostowaniem” kręgosłupa. Czasami na szlaku zdarzy się konieczność przeniesienia kajaka przez napotkaną przeszkodę (jaz, pień drzewa, zator z roślinności wodnej). Stabilne uchwyty na dziobie i rufie kajaka niewątpliwie ułatwią tę uciążliwą czynność. Dysponujemy również polietylenowymi kajakami francuskiej firmy „DAG” (dwuosobowe kajaki „Biwok” z 2 lukami bagażowymi oraz jednoosobowe „Traper”) a także 2 i 1-osobowe kajaki polskiego producenta marki „Roteko” i kajaki Caribou Adwenture 428. Te kajaki polecamy do spływów wielodniowych.


Każdy kajak wyposażony jest w komplet kamizelek asekuracyjnych lub ratunkowych (dla dzieci) firmy „Aquarius”, polietylenowych wioseł francuskiej firmy „Egalis” oraz wygodnych wodoodpornych siedzisk. Dodatkowo wypożyczający może otrzymać cumki oraz gąbki do umycia kajaków po spływie wielodniowym.

CENNIK na 2021 ROK

WYPOŻYCZENIE KAJAKÓW na 1 dzień wraz z dowozem do 20 km liczone od stanicy wodnej w Kargowej ul Dolna 31. Cena zawiera umycie kajaków przez wypożyczalnię.

2-4 kajaków – 70,00 PLN/kajak (z przewozem uczestników spływu)

 5 – 13 kajaków – 60,00 PLN/kajak (z przewozem kierowców)

Uwaga. Istnieje możliwość wypożyczenia 1 kajaka, wówczas stawka wynosi 35,00 PLN plus dowóz przy stawce 1,50 – 2,50 PLN/km

Wypożyczenie kajaków na dłużej niż 1 dzień (cena nie zawiera dowozu kajaków)

2 – 3 DNI               30,0 PLN/dzień

4 – 7 dni                 25,0 PLN/dzień

pow. 7 dni             20,0 PLN/dzień

Wypożyczający na starcie  otrzyma nieodpłatnie 1 egz.   mapy szlaków kajakowych „Obrzyca i jej dopływy” lub przewodnik „Szlaki kajakowe Pojezierza Sławskiego”

Do  nabycia specjalne wodoszczelne etui na komórkę i dokumenty.

Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia w trakcie spływu lub na mecie oraz organizacji pikniku na koniec spływu w stanicy kajakowej przy ul Dolnej 31 w Kargowej.

Polecamy pole biwakowe na terenie stanicy kajakowej w Kargowej (15,00 zł/osoba, dzieci do lat 7-gratis). Do dyspozycji biwakujących miejsce na ognisko, boisko do piłki siatkowej,  namiot- świetlica z aneksem kuchennym, toaleta i natrysk z ciepłą wodą.

Istnieje także możliwość zorganizowania ogniska po spływie. Koszt – 6,00 zł/osoba. Dzieci do lat 7 – gratis. W cenie drewno na ognisko i gorące napoje.

Dla korzystających ze sprzętu pływającego i pola biwakowego parking dla samochodów gratis.

Od m-ca maja br. będzie możliwość zakwaterowania na bazie kajakowej przy ul. Dolnej 31. Na początek będziemy dysponowali 2 pokojami (pokój 4 osobowy z dostępem do łazienki i pokój 2 osobowy z łazienką).

Koszt transportu kajaków i sprzętu: 1,50 -  2,50 PLN/km (transport liczony jest od miejscowości Kargowa). Uwaga. Transport kajaków liczymy za jednorazowe zawiezienie kajaków w miejsce startu i powrót do bazy oraz za odbiór kajaków z końca spływu i powrót do bazy. Jednorazowo możemy zabrać  max. 13 kajaków , jeżeli kajaków jest więcej musi jechać jeszcze jedno auto, transport liczony jest wówczas podwójnie.

W ramach kursu zabieramy max. 5 lub 8 osób.

Opłata za instruktora – 150,00 zł/dzień, opłata za instruktora-ratownika  – 250,00 zł/dzień

Podane ceny są cenami brutto.

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI KAJAKÓW

PW „Kargus” Kargowa

 

 1. Sprzęt znajdujący się w Wypożyczalni firmy „Kargus” jest jej własnością.
 2. Firma „Kargus” nie organizuje spływów kajakowych, udostępnia i wypożycza jedynie kajaki na spływy. Organizatorem spływu jest osoba będąca stroną umowy wypożyczenia kajaków.
 3. Kajaki może wypożyczać osoba pełnoletnia, posiadająca dowód tożsamości (dowód osobisty lub prawo jazdy).
 4. Kajaki mogą być dowiezione na miejsce rozpoczęcia i odebrane z miejsca zakończenia spływu wyłącznie transportem Wypożyczalni.
 5. Wypożyczalnia zastrzega sobie prawo odmowy wydania sprzętu w przypadku zauważenia, że uczestnicy spływu znajdują się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 6. Wypożyczający zobowiązany jest do sprawdzenia stanu wypożyczonego sprzętu pod względem technicznym i ilościowym oraz przekazania ewentualnych uwag wydającemu sprzęt.
 7. Wypożyczalnia nie ponosi odpowiedzialności za skutki nieszczęśliwych wypadków, utraty zdrowia lub życia osób, które wypożyczyły sprzęt.
 8. Osoba wypożyczająca odpowiedzialna jest za wypożyczony sprzęt. W przypadku zniszczenia, zagubienia, kradzieży sprzętu, wypożyczający zobowiązany jest do zwrotu jego równowartości w wysokości 100% rynkowej ceny w chwili zgłoszenia bez względu na stopień jego zamortyzowania.
 9. Wypożyczający zobowiązany jest do zwrócenia sprzętu w stanie umożliwiającym natychmiastowe dalsze wypożyczenia, tzn. kajak powinien być czysty.
 10. Opłaty za wypożyczenie kajaków i transport pobiera się z góry przed rozpoczęciem spływu.Pobiera się także opłatę w przypadku rezygnacji z zamówionej części sprzętu w dniu spływu lub podczas spływu o ile nie jest to spowodowane załamaniem pogody.
 11. Rezerwacja sprzętu odbywa się na zasadzie przedpłaty w wysokości 20% kosztów wynikających z umowy, która musi być wpłacona co najmniej 14 dni przed datą realizacji usługi, chyba że przyjęto inne ustalenia. Pozostałą kwotę należy wpłacić w dniu odbioru sprzętu.
 12. W czasie spływu należy zachowywać się zgodnie z dobrym obyczajem wodniaka i bezpieczeństwem uczestników spływu. Nie należy:a) hałasować i zaśmiecać akwenu wodnego i nabrzeży,b) siadać na burcie, dziobie, rufie a także w kajaku nie znajdującym się na wodzie, c) stać i kucać w kajaku, skakać z kajaka do wody,d) kąpać się w kamizelkach asekuracyjnych (kapokach) ani na nich nie siadać, zrywać kwiatów wodnych.
 13. Wypożyczający sprzęt zobowiązany jest do udzielenia uczestnikom spływu informacji o wszystkich warunkach na jakich spływ się odbywa, a przede wszystkim:a) zasad korzystania ze sprzętu pływającego i asekuracyjnego.b) doboru osad pod względem kondycji i umiejętności,c) informacji o szlaku kajakowym i miejscach postoju,d) przygotowaniu uczestników spływu w odpowiednią odzież
 14. Najważniejszym celem jest zadowolenie obu stron umowy, jednak w przypadku ewentualnego sporu w pierwszej kolejności rozwiązany będzie na drodze polubownej.